Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste  (Pročitano 9046 puta)

zaludan

  • Čiter
  • *****
  • Poruke: 1,222
Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« poslato: Jun 01, 2014, 05:36:51 posle podne »
Tekstura kao reč u pravljenju igrice označava izgled nečega što bi trebalo da bude "čvrsto".
Npr. kamen, drvo, zid, metal...šta god - sve što čini da je neki objekat u igrici napravljen od nekog čvrstog materijala zove se tekstura.
Ljudi koji prave mape često neke gornje delove mapa ne "zatvaraju" već samo ostave teksture koje je onda moguće zloupotrebiti.
Najpoznatiji primer toga je za terore desni zid na dd2 na dugom od "rupe" do onih duplih zatvorenih vrata pored A sajta.
Na taj zid je moguće popeti se pomoću tzv. boosta - jedan igrač čučne, drugi se popne na njega, onda ovaj donji skoči, i gornji može da se popne na vrh zida koji nije zamišljen tako da može da se penje po njemu, već je čista tekstura.
To gore izgleda ovako:



Igrač može poptuno neprimećeno da priđe ct-ovima iza leđa, skoči dole i imamo sledeću scenu:



CT-ovi ne samo da nisu mogli da vide ovoga kako im prilazi, već ne postoji ni način da se on tu nađe bez zloupotrebe "baga" na mapi.

Drugi primer zašto je zabranjeno penjanje po teksturama je to što zbog specifičnog načina kako teksture funkcionišu, nekad možete videti "kroz zidove" i sl. - to ste sigurno imali prilike da vidite kad se krećete u "free look" modu.

Jedan od primera je mapa de_kalemegdan:



Sa ove pozicije CT-ovi mogu da vide deo prolaza kroz zid - crveno obeleženi deo.

Na nekim mapama je moguće "hodati po vazduhu" tako da vas protivnik ne vidi, a da vi njih ubijate odozgo i sl.

S obzirom da su sve to situacije koje nisu nastale željom onoga ko je pravio mapu, već kao posledica greške ili tehničkih ograničenja, korišćenje tih grešaka je strogo zabranjeno, i kažnjava se banom.
Na nekim mapama kod nas na tim mestima postoje blokade - ne možete da prođete, a na nekima "kill zone" - ubijaju svakog igrača koji pokuša da se popne.
Međutim, mi naravno ne znamo sve bagove na svim mapama, a uz to se i ne trudimo da ih nađemo, ali svakako to smatramo nekorektnom prednošću za onog ko ih koristi, to ne dozovljavamo, i korišćenje tekstura kažnjavamo banom.

NAPOMENA - nije važno da li se negde možete sami popeti ili ne. Nije važno da li negde vidite kroz zid ili ne. Važno je da li je to gde se penjete predviđeno za penjanje ili ne, odnosno, da li stičete nekorektnu prednost u odnosu na protivnika.
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2014, 09:12:28 pre podne zaludan »
Let it be.

VETERAN_PROKA

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2014, 07:46:52 posle podne »
Veoma jasno i precizno objašnjeno...
Evo da se nadovezem na temu...

Molim za mišljenje...

Mapa de_nuke, ja se kao ct popeo na onu kapiju na poljani kod kontejnera...

(Da se na kapiju popnes moraš da prodjes 4-5 sekundi kroz pravu ratnu zonu, pri tome zbog puzanja u toku penjanja tih 4-5 sek nemozes da pucas)

Po meni osim prednosti dobrog ŠTEKA drugih prednosti NEMA...

ali su mi drugi admini pretili banom!!!

Molim da napišete vase mišljenje dali je ovo tekstura?



zaludan

  • Čiter
  • *****
  • Poruke: 1,222
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2014, 07:51:48 posle podne »
To nije tekstura - sam si opisao koliko je komplikovano doci do tamo, a, osim sto mozda niko ne ocekuje da si tamo, ne postoji 'nekorektna' prednost.
Let it be.

Walter

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 75
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2014, 08:51:50 posle podne »
A da li je tekstura ako se penju na ovu stenu do kontejnera, posto su se i tu peli pa su se bunili kad se preti banom?


VETERAN_PROKA

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2014, 09:46:04 posle podne »
Nisu se penjali na stenu jer  jer je ta zona blokirana.
Prosto rečeno nema mogucnosti da se popne.
Inače druže ja sam se lično penjao ako se sećaš i meni si pretio banom... 
Tada sam ti objašnjavao šta je tekstura baš kao i što piše u opisu.  ;)
(Zbog toga sam i napisao prethodni post).


Walter

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 75
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2014, 06:45:03 pre podne »
Secam se da si bio ti, ti se nisi penjao ali igrac do tebe jeste, a nisi ovako objasni, tvrdio si da ne moze biti tekstura ako se sam popenjes tamo, eto lepo covek kaze da nema nikakve veze sa tim...

BambY 43

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2014, 11:02:00 posle podne »
Moram da se umesam Waltere,jer skreces sa teme,covek ovde pise o tome da si pretio banom a nije tekstura. Sta njega briga za druge igrace gde se penju i sta on ima da ti objasnjava sta je tekstura,da niste pomesali uloge ?
 ???

Walter

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 75
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #7 poslato: Jun 03, 2014, 06:45:52 pre podne »
Slusaj ti si prvi koji mi je ikada rekao da skrecem sa teme u nekoj prici, drugo i nije bila rasprava oko njega tad nego oko lika koji se popeo na stenu, a to sam licno video dok sam bio u specu, trece njemu tada niko nije ni trazio da mi objasnjava sta su teksture sam je krenuo da prica, ja mu samo sada kad je konacno definisano ukazujem da to sto je tada pricao nije bilo tacno i cetvrto ne vidim gde se ti pronalazis u celoj ovoj prici ?

BambY 43

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #8 poslato: Jun 03, 2014, 09:58:02 pre podne »
Hahaha evo ovako,i dalje mislim da skreces sa teme sa ovim zadnjim pitanjem sto si mi postavio pogotovo,kazes da nije bila rasprava oko Proke "TADA",a hteo si da ga banujes jer se penje na mestima gde je dozvoljeno(nije textura),pa je ZATO morao da ti objasnjava,a nije morao jer ti kao admin treba da znas sta je textura kao sto ZALUDAN zna. I jel moram da se pronadjem u nekoj prici da bih ucestvovao u raspravama? Ovo je tema o nekoj od zabrana,zar kao igrac na serveru nesmem da ucestvujem ? :o

Walter

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 75
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #9 poslato: Jun 03, 2014, 10:57:23 pre podne »
Ti si jedini koji je ovde van teme, kao sto mozes da vidis tek je sada konacno definisano sta je tekstura, mi smo tada samo diskutovali o necemu sto nije tada bilo konacno odredjeno, a ja sam banovao decka koji se penjao po steni, ne secam se nick-a, ja ako sam admin ne znaci da treba da znam pravila koja jos nisu napisana, nikakva greska nije bila sto sam pokrenuo pricu, bas zahvaljujuci tome je i napisano konacno pravilo, tako da narodski receno ne znam koj moj hoces...

BambY 43

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #10 poslato: Jun 03, 2014, 12:18:54 posle podne »
Brate ja nemam nista protiv nikoga,ali ovde se neko pravi blesav , narodski receno. Evo pojasnicu ti . Pretio si banom za nesto sto ne znas da li je uopste za bilo kakvo kaznjavanje.

Walter

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 75
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #11 poslato: Jun 03, 2014, 02:23:14 posle podne »
Ban je dat za stenu ne za kontejner oko kog je bilo rasprave, a i taj ban je koliko znam skinut, ja po ovome sto pricas sticem utisak da smo zelis da provociras, ne vidim neku drugu poentu ove tvoje price tako da necu dalje ni da ucestvujem, do sada se ban davao na osnovu pertpostavke sta je tekstura, pravljene su greske, sada je receno sta je, gresaka vise nece biti i to je to...

BambY 43

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #12 poslato: Jun 03, 2014, 05:11:41 posle podne »
To sam zeleo da cujem samo Waltere,da su greske pravljene,hvala Bogu da si to rekao. I nikako ne zelim da provociram,nisam taj tip. Volim da se zezam,ali kad je tema ozbiljna,ja se tako i ponasam,a oni koji me poznaju mogu to i da potvrde. Ti i ja se ne znamo ali eto cisto da znas ne volim nepravednost,a posto sam ja igrac , nisam admin , mnogo mi zasmeta kad se admini ponasaju bahato,naravno ne kazem da se ti tako ponasas... Mislim da svaki clan treba da se ukljuci u raspravu ako ima da kaze nesto ,a ti nemoj da dizes nos odmah...  ;D

VOiD.Nikolaj

  • Gost
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #13 poslato: Jun 17, 2015, 06:18:34 posle podne »
Iako se baš ne razumem u teksture, moram da se umešam.

De_nuke:
Brdo ili planina koja se nalazi kod hangara u blizini TT spavna se ne računa u deo teksture.
To je deo mape koji je lišen svih bagova. Ne postoji bag na planini i mislim da igrači ne treba da se banuju za to što su se bustali na nju i stvorili prednost nad CT-ovima.

Naravno da je BambY u pravu. Svaki član treba da se uključi u raspravu, svačije mišljenje je dobro došlo. Što se više ljudi uključi u temu, lakše je rešiti problem. :)
Svako dobro, pucamo se.


zaludan

  • Čiter
  • *****
  • Poruke: 1,222
Odg: Teksture - šta su, i zašto je zabranjeno penjanje na iste
« Odgovor #14 poslato: Jun 17, 2015, 08:36:00 posle podne »
Niko na ovom serveru nije dobio ban zbog penjanja na teksturu "na prvu", a za nuke niko i nikad nije dobio ban.
Na nuke, kao i na nekim drugim mapama neke zone su blokirane, i jednostavno ne mozes da se popnes.

Ban za teksturu se dobija kad neko "provali" nesto sto nije blokirano, bude upozoren, i opet radi isto.
Let it be.