Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: "Preambula" svih pravila :)  (Pročitano 3281 puta)

zaludan

  • Čiter
  • *****
  • Poruke: 1,222
"Preambula" svih pravila :)
« poslato: Maj 23, 2014, 02:37:36 posle podne »
Kako se periodično na serverima dešava da se neki igrači i admini opuste, i pomisle da mogu da rade šta i kako hoće, izgleda da je ipak neophodno skrenuti pažnju na ponešto.

Elem, sva naša pravila su nastala iskustvom.
Mi imamo ideju kakav server želimo, kakvu ekipu želimo na serveru, i na tome radimo od 1.11.2013. kada je server pretvoren u public.
S obzirom na to, u samom početku smo postavili neka podešavanja na serveru i neka pravila, i pridržavali ih se.
Vremenom, uočavali smo razne probleme, nelogičnosti ili šta god drugo, i korigovali i podešavanja i pravila, i tako ćemo raditi i ubuduće.
U ovom trenutku, sve na serveru oslikava ono što mi hoćemo barem 90%. U nekim stvarima više, u nekim manje, ali generalno smo zadovoljno trenutnim stanjem - i time kako server radi, i podešavanjima, i brojem igrača na serveru, i adminima, i, što je možda najvažnije - zadovoljni smo EKIPOM na serveru.

Ništa od toga nije 100%. Voleli bismo i mi da server nikad ne zalaguje, da nikad nema čitera, da admini nikad ne greše, da niko ne urla na mic dok drugima uši otpadaju...svašta nešto, ali generalno, zadovoljni smo

Da bi bilo šta od pravila ili podešavanja na serveru bilo promenjeno....mnogo toga je potrebno, i jako je teško ubediti nas da nešto promenimo.
Isuviše dugo "guramo" svoju priču da bismo na prvu kuknjavu nešto menjali :)

Ako mislite da nešto treba da se promeni - imate deo foruma za predloge (http://matorci.info/index.php/board,5.0.html).
Ako vam nešto smeta, neko vam smeta, admin vas maltretira, svi vas maltretiraju, a admini vas ne zaštite...šta god - imate deo foruma za žalbe (http://matorci.info/index.php/board,11.0.html).

Iznesite tamo vaš problem/sugestiju/žalbu, i, ako ste u pravu rešićemo. Ako niste, šta reći - mi se držimo onoga što smo napravili.

U međuvremenu, SVA pravila MORATE poštovati.

To što ste stalni ili stari igrač vam ne daje ništa veća prava od drugih, ni manja.
Svako kršenje pravila nosi sa sobom neku kaznu. Svako ponavljanje kršenja pravila nosi sa sobom veću kaznu. Svako "sukobljavanje" sa adminima nosi trenutnu, i obično poveliku kaznu.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2015, 06:46:26 posle podne zaludan »
Let it be.