Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.  (Pročitano 8547 puta)

Golub Božo

  • Čiter
  • *****
  • Poruke: 601
  • Oh no.
Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« poslato: Jun 23, 2019, 07:01:00 posle podne »
Pošto je došla "nova vlast" na server i server je potpao totalno pod moje ruke...
Uz pomoć ostalih HA ću uraditi reviziju nekih pravila što za igrače što za admine, Al' neće biti ništa strožije nego što je trenutno niti će biti nekih drastičnih promena.

Što se servera tiče, biće možda promena u pluginima, podešavanjima i još nekih zezancija.

Ako imate neki konkretan predlog za izmenu ili bilo šta slobodno napišite odgovor na ovu temu i uzećemo to u obzir.

Svaka prihvaćena izmena će biti objavljena ovde i u fb grupi.
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2019, 02:00:17 posle podne Golub Božo »
Put your faith in the light! Desideratus Fatum!

Golub Božo

  • Čiter
  • *****
  • Poruke: 601
  • Oh no.
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2019, 02:02:36 posle podne »
Pre nekoliko dana kada sam bio sa Darčijem i Patofnom u Užicu, diskutovali smo o promenama pravila.

Definitivno treba da se uradi nešto povodom toga - jer mi se dosta igrača žali na admine da ugnjetavaju šalu i neku prijateljsku atmosferu na serveru. Ono što uvek pišem i stojim iza toga jeste da server opstaje baš zbog šale i te neke zezantske atmosfere između igrača - naravno sve dok je ona primerena i nema prozivki.

Tako da neka pravila moraju biti izmenjena, uklonjena ili pak dodata.

Tako da pišite predloge, pre nego što zasednem sa ostatkom HA tima i izdiskutujemo to zajedno.
Put your faith in the light! Desideratus Fatum!

blight.salvalcano

  • Pro
  • ****
  • Poruke: 213
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2019, 04:59:59 posle podne »
Odlicno, evo ja prvi(a ko ce ako ne ja xD )  da dam neki predlog:

Recimo mene su jova i best par puta(ranije dok sam jos bio aktivniji malo) gagovali za reci poput "Citeru" "Gasi wh" i slicno tome, to je naravno bilo sve u sali i receno je igracima koji su maltene od samog pocetka servera ovde i naravno da i ja kao igrac koji je dugo vremena ovde nije mislio nista ozbiljno time.... Tako da te stvari ne bi trebalo da se kaznjavaju..

Ranije je bilo dozvoljeno da igrac govori "busi ga bre", "govedo"  i slicne stvari na sta su pojedini govorili da je ok a drugima je ipak to smetalo.
Moje misljenje je da to zavisi od onoga kome je upucena ta šala stoga ukoliko njemu to smeta sve sto treba je reci tome ko govori to da prestane a ukoliko se nastavi onda da usledi kazna, ali ima igraca kojima je to sve šala i ne prave problem oko toga tako da bi im trebalo malo olabaviti taj obruc gagovanja/mutiranja za takve šale..


Prodaja, ako je svima nama cilj da se zabavimo na serveru a ne to da nas tim pobedi, trebalo bi ublaziti malo ovo pravilo i to na sledeci nacin: Igrac koji je prodat neka odluci da li zeli da onaj koji je prodao bude banovan, a u slucaju da je prodano vise igraca admin moze banovati ili pitati njih par da li zele da se taj igrac banuje..  Ili da se da na glasanje na fb grupi o ukidanju ovoga...


I poslednje cega sam mogao da se setim trenutno je pravilo po kojem je admin duzan da ukoliko banuje igraca, narednih 10 minuta prati da li je igrac postavio unban zahtev na forumu ili u grupi. 


 

Sandra

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 30
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2019, 01:05:46 posle podne »
Ukinuti opomene za jbg, govedo, botino, mars, raspali, konj,june i dr. To su ustaljene reci nasih igraca i ne moze se to promeniti. Ukiniti pravilo pozivanja na rtv, niko nije “malouman” da neko moze da ga nagovori da glasa za nesto sto nece. Ukinuti prodaju obavezno. Pravilo bez smisla. Ukinuti suspenzije Admina, ovde su svi admini iskusni. Imam jos lepih zelja, ali posto ih necete uvaziti ne bih pisala dalje ????????????

blight.salvalcano

  • Pro
  • ****
  • Poruke: 213
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2019, 01:21:34 posle podne »
Ukinuti opomene za jbg, govedo, botino, mars, raspali, konj,june i dr. To su ustaljene reci nasih igraca i ne moze se to promeniti. Ukiniti pravilo pozivanja na rtv, niko nije “malouman” da neko moze da ga nagovori da glasa za nesto sto nece. Ukinuti prodaju obavezno. Pravilo bez smisla. Ukinuti suspenzije Admina, ovde su svi admini iskusni. Imam jos lepih zelja, ali posto ih necete uvaziti ne bih pisala dalje ????????????

Zasto da ne pises, pa valjda ovu zajednicu cine i igraci a ne samo admini, i igraci valjda trebaju da se pitaju za nesto, tako da napisi sve sto hoces :D

Inace ovo je sve na mestu i dodao bih samo sto se tice suspendovanja admina.. Svako od njih moze da pogresi ali ukoliko banuje admin greskom i u roku od 10-tak minuta uspe da udje na forum/grupu i unbanuje igraca, mislim da nece biti nikakvih problema.. :)

kiseli

  • Prijatelj Servera
  • Čiter
  • ****
  • Poruke: 266
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2019, 04:14:34 posle podne »
Napisacu posle ako me ne bude mrzelo svoje misljenje o pravilima, ali prosto sad moram da prokomentarisem sledece :D

niko nije “malouman” da neko moze da ga nagovori da glasa za nesto sto nece

Izvini, ali gde ti zivis? Jesi li realna?
kiseli <3 uzi

Sandra

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 30
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #6 poslato: Novembar 07, 2019, 06:16:35 posle podne »
Tvoje misljenje je takvo i imas pravo na njega jer si bio i admin i Ha. Sa druge strane budi malo produktivniji nemoj komentarisati ono sto je neko od nas napisao nego daj svoje predloge ili misljenje nezavisno od toga sta je neko naveo kao svoje.

Cinderella

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 85
    • FB
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #7 poslato: Novembar 07, 2019, 07:51:41 posle podne »
Zasto je on reagovao tako je zato sto ce svako normalan da reaguje na taj nacin zato sto ja sama npr ne mogu da verujem sta si ti napisala.

"Ukinuti opomene za jbg, govedo, botino, mars, raspali, konj,june i dr." - jedno je da meni kiseli kaze kokosko a drugo da mi kaze npr Sale ili Macak itd, salimo se na serveru i sve al ne moze meni iko da kaze "kobilo raspala" ili nesto jos gore.  Mozda tebi odgovara kao pre neko vece onaj sto ti je rekao da te natakne na bota i ti si ti iskulirala (mada nije ni od tebe bilo ok da pises svima da su botovi) ali meni niko ni u sali ne moze tako nesto da pise pogotovu neko koga znam samo sa servera.  Plus jedno je nekom napisati u sali "Sto si smotan bote? :)" a drugo je kad napisu "Sta radis to bote smrdljivi raspali?!"  tako da ako se dozvoli neka takva uvreda bice zaloupotrebe velike. 

Ti sama si pre par meseci banovala lika za mrs ili nesto tako slicno gde ja smatram da ne treba cak ni gag dati sem ako nije bas agresivno vec samo opomenu a sad neces za mnogo vece i jace uvrede da dajes ni gagove.  Za jbg isto smatram da gag ne treba ako se ne pretera.

"Ukiniti pravilo pozivanja na rtv, niko nije “malouman” da neko moze da ga nagovori da glasa za nesto sto nece. " - oduvek je bilo onoga da je masu tesko nagovoriti na dobro dok na lose dosta lako. Dovoljno je jedan da zakuka i nacice se par onih zeljni paznje, rasprave ili cega jos da mu se pridruzi u tome.  Vrlo dobro znas da jedan vidi da je spam prosao bez kazne nacice se jos par njih slicnih koji ce odmah to uraditi tako isto i sa rtv-om.

Za prodaju se delimicno slazem jer se tesko prati i mnogi ostanu zakinuti jer admin nije video, bio tu itd. Plus nemamo vise igrace kao sto je bio Klanica (zbog koga je zaludni i uveo to pravilo najvise) koji je samo sedeo u cosku i sve zive prodavao samo da bi nekog zaklao.

I suspenzijama i iskusnim adminima tek da ne pricam.  90% admina moras da molis da nesto urade, da im crtas i citiras pravila i pored svega toga vecina prolazi veoma dobro. Malo je suspenzija koliko bi trebalo biti.  Pola admina jedva da kroci na server o HA tek da ne pricam a ovi koji su na serveru 2 % vas jedva da radi po PS-u.

Tako da menjati pravila po meni ne treba skoro uopste, eventualno tu prodaju mada naucili smo i s tim pa i ne smeta vise toliko.
Sem toga da se ne kaznjava na prvu loptu odmah za jbg, mrs i tako slicno vec ako pretera tek onda opomena i mozda gag ostalo je evo oko sa pravilima.


Nada

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #8 poslato: Novembar 07, 2019, 07:58:53 posle podne »
Evo i ja nesto da kazem :D
Mislim da pravila ne treba nesto posebno menjati, posebno pravila ponasanja. Jer ima nas koji smo ovde, pa skoro od nastanka servera, a koji nikad nismo bili kaznjeni. Mozemo se saliti i druziti bez vredjanja. Mozda smisliti bolji nacin kaznjavanja, ali kazna mora da postoji. 
Bot, citer... ok, ali raspali, konj, june.... nikako
Suspenzije za admine nikako ne ukidati jer koliko god iskusni bili, umeju pojedini da naprave propuste i to velike.
Meni su pravila sva ok, postujem ih oduvek, procitala ih skoro :D

Toliko :D <3

 

n 1 d z a x.

  • Taoci
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #9 poslato: Novembar 07, 2019, 08:18:49 posle podne »
Da se oglasim i ja kao vodja botova.
Po meni pravila uopste ne treba da se menjaju, mozda samo malo da se smanje reci poput konj, raspali i itd. Ostalo je vrh. Suspendiju admina nikako ne bih ukinuo, posto kad bi taj admin napravio gresku i ne dobije suspenziju, onda ce mu se opet ta greska ponavljati iznova i iznova. Toliko od mene  :D

Sandra

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 30
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2019, 08:31:52 posle podne »
Dahaka je bio u pravu kada je rekao da ce sve sto sam napisala biti ovako iskomentarisano jer nisam objasnila sta pod tim mislim. Sto se tice "situacije" sa "botom" za mene zaista to nije rec uvredljivog karaktera i ovde je toliko ustaljena da na nju niko vise ne reaguje kao na uvredu. Decko se na to uvredio. Smatrala sam da nije u redu da ga banujem jer ispada da sam ga ja licno isprovocirala time. Dobio je samo opomenu i dalje nismo imali komunikaciju do sutradan dok se nije izvinuo.

1. Sto se tice gore navedenih reci smatrala sam da ne kaznjavamo kada neko napise  "konj", "govedo", "mrs" i sl.. Ne u kombinaciji sa drugim pogrdnim recima kao sto si navela!
2.Sto se rtv tice i dalje tvrdim da treba da koriste svoju glavu.
3.Suspenzije admina- najveca glupost. Za sitne stvari treba dati opomenu adminu, za veci prekrsaj trajno oduzeti admina. Bilo je suspenzija ranije jer admin nije video pozivanje na rtv.
4. Darcy i Boza su culi od igraca kako se server pretvorio u "skolu" sto narusava pozitivno raspolozenje na serveru. Posto sam ja nosilac ban liste u poslednje vreme i mozda jedan od Admina koji su kaznjavali sve ono sto si navela, pomislih hajde da vidimo sta ce nam nove ideje doneti.


Sve u svemu ovo sluzi da razmenimo misljenja i pobosljamo rad servera, a ne da se napadamo i prozivamo.

Cinderella

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 85
    • FB
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #11 poslato: Novembar 07, 2019, 08:53:43 posle podne »
Sandra ovo nije napad ni svadja, ovo je tema o kojoj mi kao normalni, zreli ljudi trebamo da raspravimo i da se dogovorimo sta dalje.  Svoje misljenje sam dala ali isto tako nije zabranjeno komentarisati tudje predloge jer ova tema i sam forum bas tome sluze.

Bot nije tolika uvreda slazem se kada kazes nekom s kim si ok i kada kazes saljivo kao sto sam dala u primeru gore ali kada nekom agresivno kazes da je bot to je vec druga stvar i to treba da se resava. Raspali i smrdljivi uglavnom idu sa tim botu zato sam ih ja zajedno i napisala i to je itekako velika uvreda tako da zahteva kaznu.

Razumem delimicno sto nisi kaznila jer jesi kriva za provokaciju ali on je tebe mnogo teze i jace uvredio da ne gledamo to sto si plus i zensko i admin.

Rtv - vecina ne zna da koristi  svoju glavu vec kao sto sam ti rekla a i sam kiseli je napisao ciljajuci na to u kojoj zemlji zivimo pretpostavljam.

Suspenzija- to je po meni prestrogo. Suspenzija je tu da bi se dala sansa nekom a da taj nauci iz svoje greske. Suspenzija za sitnice slazem se da ne bi trebala vec bi trebala samo opomena sem ako taj vec nije imao opomene.

A ta skola koju pominjes sumnjam da se odnosi samo na tebe, verovatno im smeta i Dahaka koji ponekad i pretera a isto tako i dzoni koji po meni je trenutno najaktivniji i kome retko sta promakne ako sam primetila pa nisu navikli na to. Tako da zbog toga se oni zale. Kaznjavanje je ranije bilo mnogo gore, npr Dzo je delio banove kao bombone i jos neki bez premisljanja pa nisu nazivali to skolom.

Prosto i jednostavno morate odrediti za sta tacno koja kazna ide i svi ali bukvalno svi admini da se pridrzavaju toga. I da se sto vise prati chat. Popustajte za neke blage stvari i samo opominjite ali ne nadmeno i agresivno kao sto neki rade vec fino profesionalno i sve ce biti ok.  Ali dok se ne nadje neki red i ne vaze pravila za svakog i svaki admin se ne pridrzava istih bice problema i rasula.

Golub Božo

  • Čiter
  • *****
  • Poruke: 601
  • Oh no.
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #12 poslato: Novembar 07, 2019, 09:54:12 posle podne »
Uf odakle početi...


"Recimo mene su jova i best par puta(ranije dok sam jos bio aktivniji malo) gagovali za reci poput "Citeru" "Gasi wh" i slicno tome, to je naravno bilo sve u sali i receno je igracima koji su maltene.... Tako da te stvari ne bi trebalo da se kaznjavaju.."


 takođe i....


" Ranije je bilo dozvoljeno da igrac govori "busi ga bre", "govedo"  i slicne stvari na sta su pojedini govorili da je ok a drugima je ipak to smetalo.
Moje misljenje je da to zavisi od onoga kome je upucena ta šala stoga ukoliko..... oko toga tako da bi im trebalo malo olabaviti taj obruc gagovanja/mutiranja za takve šale.."


takođe i sindi i Nada su napisale nešto slično...

Ovo zavisi od konteksta i kako si to napisao/rekao, generalno mnogo je teško znati da li se neko zeza ili ne na serveru sa nekim, jer admini ne znaju odnos između igrača niti bi trebalo da zalaze u to ko se voli ko ne i na osnovu toga donose odluke.


" Prodaja, ako je svima nama cilj da se zabavimo na serveru a ne to da nas tim pobedi, trebalo bi ublaziti malo ovo pravilo i to na sledeci nacin: Igrac koji je prodat neka odluci da li zeli da onaj koji je prodao bude banovan..."


I Sindi je napisala da bi ukinula...

Ovo je vrlo pipavo pravilo, a ovaj predlog blightov je prekomplikovan jer dok admin iskomunicira sa igračem jel hoće da kazni drugog igrača prodje 5 rundi. Što se tiče ukidanja - to treba da se prodiskutuje.


" I poslednje cega sam mogao da se setim trenutno je pravilo po kojem je admin duzan da ukoliko banuje igraca, narednih 10 minuta prati da li je igrac postavio unban zahtev na forumu ili u grupi. "


Ovo je dobro, ovo se meni lično sviđa.


"Suspenzije za admine nikako ne ukidati jer koliko god iskusni bili, umeju pojedini da naprave propuste i to velike.
Meni su pravila"


Ni ne planiramo.


"Prosto i jednostavno morate odrediti za sta tacno koja kazna ide i svi ali bukvalno svi admini da se pridrzavaju toga."


Zato se i pod izmenom podrazumeva dodatno objašnjavanje pravila i ostalih stvari.

Izgubili ste dosta vremena na raspravu, a i malo promašili poentu teme. Nećemo ukinuti sva pravila i napraviti haos na serveru - već jednostavno izmeniti neka pravila kako bi atmosfera bila prijatnija i pre svega korektna po ponašanju, a i kako bi se dodatno objasnio šta je okej i šta nije.

Šaljite još predloga i dalje ima vremena.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2019, 09:58:18 posle podne Golub Božo »
Put your faith in the light! Desideratus Fatum!

Sandra

  • Ozbiljan igrač
  • ***
  • Poruke: 30
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #13 poslato: Novembar 07, 2019, 10:07:04 posle podne »
Sve u svemu hvala svima na saradnji i lepom druzenju. Da ne bude zabune moje ostavljanje Admin tima nema veze sa celom ovom diskusijom. Zelim Vam svima puno uspeha u poboljsanju rada servera i sa novim pravilima.

Pozz Sandra :)

blight.salvalcano

  • Pro
  • ****
  • Poruke: 213
Odg: Promena pravila za igrače i rada servera generalno.
« Odgovor #14 poslato: Novembar 07, 2019, 10:25:45 posle podne »
Ovako, vidim da su ovde dva predloga aktivna:

1. Prodaja
2. Pravila o recniku

Da krenemo onda realno da sagledamo situaciju. Ako sindi kaze da njoj ne moze svako reci "bot", "kobila" itd, sto je i logicno, pre svega jer je zena, a drugo nije pristojno od strane onoga ko upucuje to, i ne samo sindi vec bilo kom igracu, a isto tako admin ne moze da gata da li je u ovom slucaju to bila sala ili uvreda pa da kazni igraca. Dolazimo do toga da se ovo pravilo ne moze promeniti tako lako jer ce takve sitne uvrede pljustati na sve strane a igraci ovde na takvo ponasanje nisu naucili...


Sto se tice prodaje, mislio sam da ce svi biti protiv toga da bude ukinuto pa sam stoga predlozio malu izmenu, ali posto vidim da ima dosta njih koji su za to da se ukine prodaja, i ja sam za to. Zasto? Kao sto ste vec rekli, nema ovde igraca koji sede iza coska i jure igrace nozem stalno, a admina ima sve manje i ne mogu videti sve prodaje, tako da se kaznjavaju tek pojedini a kao sto ste primetili, desava se i da admini pogresno procene situaciju... Tako da ukidanje ovog pravila bi dobro doslo..